ZABIJAČKOVÁ BUCHTA

Zabijačková buchta se používá do některých receptur na jitrnice, jelita  a jiné speciality a to převážně v Čechách.  Je to v podstatě suché bílé pečivo, které dotváří spojitou konzistenci zabijačkových specialit. Pokud ji nechcete péct, můžete ji nahradit koupeným bílým pečivem, které musí být bez máku, povrchové soli nebo jiných semínek (veka, bílé rohlíky).
Zabijačkovou buchtu je potřeba upéct den před zabíjačkou. 
V den zabijačky se buchta nakrájí na malé kousky, namočí do vody a pak se z vody vytáhne, vymačká se přebytečná voda a potom se teprve přiidává do směsí na jitrnice, jelita a jiné zabijačkové speciality. 

 

SUROVINY:

2,5 kg polohrubé mouky
0,2 l  vlažného mléka
100 g kvasnic
trocha soli
cukr krystal do kvásku ( 2 lžíce)
vlažná voda podle potřeby (aby vzniklo řidší těsto)

POSTUP:

Do vlažného mléka rozdrobíme kvasnice a přidáme cukr, na teplém místě necháme nakynout. Potom smícháme s moukou, trochou soli, přidáme vlažnou vodu podle potřeby a vypracujeme řidší těsto. Vylijeme na velký pekáč (nebo 2 menší) na pečící papír nebo předtím plech vypláchneme vodou a necháme ještě vykynout. Pečeme ve vyhřáté troubě dozlatova.  Buchta je hotová, když má na povrchu světle hnědou barvu, lepí se od okrajů plechu a když do ní zapíchneme špejli, tak se na ni těsto nelepí. Po upečení se buchta vyklopí z plechu a nechá se do druhého dne zchládnout a vyschnout, ničím se nepřikrývá. 

POTŘEBUJETE ZVONEK NA PRASE, ROZPORKU NA ZAVĚŠENÍ PRASETE, NEREZOVOU JEHLU NA ŠPEJLOVÁNÍ JITRNIC NEBO NABÍJEČKU JITRNIC ,
HÁČKY NEBO HŮLKY DO UDÍRNY?  

MRKNĚTE NA NÁŠ E-SHOP  - klikněte sem ...

 

 

Vytvořeno službou Webnode